Ostatnie pożegnanie

Dnia 07 marca 2021 roku odeszła do domu Ojca Niebieskiego, nasza siostra w Panu Brygida Matusiak. 

Była przede wszystkim kochaną żoną i matką oraz przyjaciółką. Bliscy nazywali ją zdrobniale „Brydzia”. Kochała Boga i ludzi. Jej dom był zawsze otwarty dla gości, odbywały się w nim, przez dłuższy czas, grupy domowe. Była miłośniczką książek, dobrej muzyk i kawy. Miała swoją ulubioną mrągowską kawiarnię „Iglo”, gdzie przez lata, po niedzielnym nabożeństwie, spotykała się z przyjaciółmi. Później przez, dłuższy czas, zaangażowana była w działalność „zborowej kawiarenki”.

„Brydzia” kochała przyrodę. Wraz z mężem i przyjaciółmi chętnie jeździła w góry, chodziła na spacery. Miała swoje ukochane koty i psa. Lubiła też, w towarzystwie przyjaciółek, obejrzeć dobry film. Często była wsparciem dla osób potrzebujących, miała dla nich pokrzepiające słowo. Współpracowała przy organizacji „Piątkowych Wieczorów Szabatnich”.

Gdy zachorowała – Bóg przedłużył jej dni i żyła o wiele dłużej niż założyli to lekarze. Swoim życiem składała świadectwo personelowi medycznemu i pacjentom. W ostatnim czasie, choć była słaba fizycznie, napisała parę ciepłych słów, do swoich przyjaciół. Bóg dał nam w darze „Brydzię” na wiele lat, tworzyła w wielu dziedzinach historię naszego zboru. 

Jej życzeniem było, aby wspominać ją przy dźwiękach pieśni: 

„Chrystus jest życiem mym, a śmierć zyskiem jest.

To mój król, moja pieśń, życie me i radość ma,

Moja moc i mój miecz, pokój mój, tym jest mój Pan.”

Będziemy mogli podziękować Bogu za życie i służbę siostry Brygidy Matusiak podczas nabożeństwa pogrzebowego, które odbędzie się w czwartek, 11 marca 2021, o godz. 15.00 w kaplicy pogrzebowej „Eden” w Mrągowie.